Експорт вікон з Європи в США переживає бум

Як показує звіт Центру галузевого аналізу CAB (Centrum Analiz Bran?owych) за підсумками семи місяців 2020 року, експорт вікон з Європи в США переживає справжній бум. При цьому деякі країни наростили обсяги поставок в сотнях і навіть тисячах процентних пунктів.

Інтерес експортерів вікон до американського ринку росте.
Незважаючи на зниження в обсязі продажів, Італії вдалося зберегти за собою лідируючі позиції. Трійка лідерів залишається незмінною, хоча Польща відтіснила Німеччину на 3 місце. З січня по липень в США було поставлено і реалізовано вікон і дверей з Італії на 39,1 млн євро, з Польщі - на 19,9 мільйонів євро і з Німеччини - на 19,1 мільйонів євро.

Експорт в США з інших європейських країн набагато менше, але інтерес до американського ринку, особливо з боку виробників світлопрозорих конструкцій з Центральної та Східної Європи, явно зростає. Зокрема, литовські постачальники, яких в 2019 році практично не було на американському ринку, за підсумками семи місяців 2020 року збільшили свої продажі більш ніж на 700%, до 5,1 мільйона євро. Але найзначніший ріст показала Угорщина - більш ніж на 4200%, до 2,3 мільйонів євро.

Польща обігнала Німеччину з експорту вікон в США.

2020 рік - дуже успішний рік для польської віконної індустрії з точки зору експорту в США. І в цьому напрямку країна продовжує зміцнювати свої позиції провідного європейського експортера. Результати перших 7 місяців року дозволили Польщі обігнати Німеччину, поступившись лише Італії в експорті вікон.

Як повідомляє Центр галузевого аналізу CAB, експорт польських виробів в США з січня по липень 2020 року збільшився на цілих 20 відсотків. Завдяки цьому зростанню Польща випередила німецьку промисловість і піднялася в Європі до позиції віце-лідера з експорту в Сполучені Штати Америки.

Польський експорт в США з точки зору матеріалів, з яких виготовлені вікна і двері, виглядає наступним чином:

- Виробів з ПВХ продано на 7,3 мільйона євро.
- Алюмінійових конструкцій - на 5,6 мільйона євро.
- Дерев'яних виробів - на 4,6 мільйона євро.
- сталевих конструкцій - на 2,4 мільйона євро.

Найбільш вражаюче зростання в 2020 році показали компанії Yawal, Hensfort і Pagen.