Пропонуємо вашій увазі бліц-інтерв’ю з представником компанії GEALAN Fenster-Systeme GmbH в Україні Сергієм Кожевніковим ексклюзивно для проєкту "Віконний консалтинг"В.К. (Віконний консалтинг): Пане Сергію, вже минув рік з того, як компанія Gealan вирішила відкрити представництво в Україні. Як ви можете оцінити роботу представництва за перший рік роботи?

Сергій Кожевніков : Фактично робота представництва почалась у вересні 2022 року. Перед нами стояв ряд важливих задач, які потрібно було виконати у стислі строки. Повна адаптація всього медіа контенту на українську мову: сайт www.gealan.ua, іміджеві та продуктові каталоги, POS матеріали та ін. Але найголовніше це підтримка і розвиток наших діючих партнерів, яких на той момент було три: Viknaroff, ФасадПроєкт та компанія, яка приєдналась в липні 2022 року – Термопласт. Стратегічною ціллю GEALAN Ukraine є розвиток українського ринку СПК якісними профільними системами і збільшення кількості наших партнерів у всіх регіонах України. В цьому напрямку ми також мали успіхи. Станом на перше півріччя 2023 року до партнерів GEALAN додались ще два потужних оператора – компанія «Вікно-Стиль» (Чернівці), та компанія FRAM (Київ). Отже сьогодні маємо вже 5 партнерів.

Дуже тішить те, що коли знайомиш ТОП менеджерів та власників віконних компаній із продуктовим портфелем та можливостями GEALAN, спостерігаєш в основному “WOW” ефект від тих можливостей та інновацій, які присутні у наших профільних системах. І основна частина цих технологій є унікальна і запатентована, тобто жоден із конкурентів не має нічого подібного. Флагманом є наш GEALAN-acrylcolor – інноваційне кольорове акрилове покриття, яке виробляється шляхом коекструзії ПВХ основи та акрилу, що робить профіль більш міцним та стійким до подряпин та забруднень. А ще профіль GEALAN-acrylcolor виглядає зовні просто неперевершено.


В.К. На скільки, на вашу думку, відрізняються потреби українського споживача продукції вашої компанії від європейського споживача? 

Сергій Кожевніков: Відрізняється, і досить суттєво. Все залежить від ринків, тому що ринок Європи теж різний. У поляків одні потреби, у німців інші, у прибалтів ще інші, а у ринків південної Європи  - зовсім своя специфіка і продукти. Я вже не кажу про країни Бенілюксу – там свої профілі і своє віконне життя. Але в цілому різниця між нашим ринком і європейським одна – Україна ще досі перебуває на рівні «середній мінус», якщо говоримо про якість профілів, і зокрема їх монтажну глибину. Левова частина вікон виробляється із профілю з монтажною глибиною до 70 мм, і це є показник неповноцінності ринку. Так, багато такого профілю використовується у програмах Відновлення пошкоджених будівель, але давайте ж будемо відновлювати із якісного профілю і давати споживачам право вибору, а не обмежувати його.

Європейські пріоритети – це три кита СПК: енергоефективність та обов’язкове дотримання діючих нормативних вимог тієї чи іншої країни, безпека (однозначний тренд), довговічність конструкції. Українські пріоритети – те що подешевше. 85% прорахунків відбуваються на основі бюджетних вікон. Постає питання – продати швидко й дешево, або застосувати знання, технології та можливості продукту та продати якісно.

Наша друга стратегічна задача – докласти максимум зусиль і якомога більше відновити домівок з використанням нашої базової системи GEALAN S 8000 з монтажною глибиною 74 мм. Ми вважаємо це та золота середина, де якість гармонує із зовнішнім виглядом та ціною.


В.КЗвісно, прогнози – справа невдячна, особливо в умовах військового стану, але все одно компанія не живе без планів. Виходячи з цього, наступне питання: які плани у вашої компанії до кінця 2023 року?

Сергій Кожевніков: Планують всі, інше питання, що планування у кожного має різни часові інтервали. Ми будуємо як короткострокові плани, так і довгострокові. Короткострокові – це збільшити продажі у 2023 році на 25-30% та суттєво розширити асортимент продуктів GEALAN в Україні. Дати можливість українському споживачу користуватись такими продуктами як GEALAN-acrylcolor, популярними в Європі слайдинговими вікнами та дверима GEALAN SMOOVIO, та унікальною розробкою GEALAN KUBUS та ін. За перше півріччя всі наші партнери суттєво приросли саме з GEALAN і навіть перевищили наші плани та очікування. А це є правильний вектор розвитку.

Довгострокові – збільшення присутності GEALAN в Україні, і відповідно, збільшення кількості партнерів. Більше партнерів GEALAN – більше якісних вікон отримають українці. Це наша основна стратегічна задача. 

"Віконний консалтинг" висловлює подяку пану Сергію Кожевнікову та бажає представництву компанії   GEALAN Fenster-Systeme GmbH
 в Україні  подальшого розвитку