Януш Родзькі , президент Winkhaus Polska, дав інтерв’ю польському галузевому журналу, в якому він ділиться своїм досвідом боротьби з кризами, ставить під сумнів песимізм в оцінці поточної кризи та вказує на позитиви, які все ще присутні на цьому ринку. .


Ми запитали пана Президента, чи поділяє він оптимізм тих, хто стверджує, що буде тільки краще і краще? 


Дійсно, я навіть переконаний, що цього року друге півріччя буде набагато краще, ніж перше, тому що базова ставка по кредитах буде значно нижчою. Припускаю, що наприкінці 2023 року ми зафіксуємо невелике, але все ж зростання продажів. Безумовно мова йде не тільки в грошах, в другій половині року я також розраховую на кількісне зростання. Великі надії я покладаю на програми субсидій на термомодернізацію будівель, тому що тут йдеться про величезні кошти. Ці гроші на столі, ви просто повинні бути готові дотягнутися до них . Коли ви продовжуєте наполегливо працювати то успіх неодмінний. Люди повинні про це знати і вірити. Треба навчати дилерів, розширювати їхню обізнаність, бо без них продажів не буде. Часи, коли вікна продавалися самі, на жаль, минули. Тепер потрібно активно продавати через навчання партнерів. Якщо ці знання підуть до дилерів, а вони можуть прийти тільки від нас, від виробників, від постачальників – вони підуть і до їхніх клієнтів.           

Таке враження, що ще не всі це розуміють..

                       

А чи всі розуміли експортні можливості, які відкрив для них вступ Польщі до ЄС у 2004 році чи криза 2009 року? Згадаймо, скількох докризових виробників уже немає з нами? А скільки раніше впало під час кризи ліквідності 2004 року? Вони не виконали свою роботу належним чином. Ті, хто вижив і функціонує донині, добре засвоїли свої уроки, знають, що таке консервативна політика стягнення дебіторської заборгованості та ліквідність фінансів компанії, а також правильна ціна продажу. Завдяки цьому досвіду сьогодні вони краще підготовлені, та і в цілому треба сказати, що їхні знання щодо ведення бізнесу незрівнянно кращі, ніж 10 чи 20 років тому. Я думаю, що замовники добре знають, що кошти на ремонт уже є в загальному доступі і течуть широким потоком, але до них треба доходити.

                      

За словами Президента, кошти на ремонт будинків і квартир є одним із факторів, який здатний пожвавити ринок ремонту, зокрема ринок заміни вікон і дверей. Найкраще про це свідчить активність ділків, які зібралися в Коаліцію «Термомодернізація». Також завдяки їм зростає кількість заяв на отримання субсидій, які подаються за програмою «Чисте повітря», і насамперед кількість замовлень на заміну столярних виробів, які в них містяться. У перші тижні  до Провінційних фондів надходило 2-3 тисячі заявок. Наприкінці квітня їх кількість сягала 4-5 тисяч щотижня. Гроші на ремонт справді течуть усе ширшим потоком, але тут, ми згодні з президентом Родзькі, до них треба хотіти тягнутися. Як це зробити? - Треба наполегливо працювати, бо самі гроші до вас не прийдуть.