Завершується Міжнародний рік скла, заснований ООН. Це, однак, не означає, що скло в будівництві відійде на другий план. Навпаки. Бенедикт Кордула, директор з маркетингу Saint-Gobain Glass , розповідає про суть скління в архітектурі, довготривалий комфорт для користувачів, боротьбу зі зміною клімату та плани бренду на 2023 рік .

       

              

       

        Інтенсивний розвиток технології виробництва зробив сьогоднішні скляні рішення відповіддю майже на будь-який архітектурний виклик. Неможливо не оцінити їх універсальність і значну різницю в якості використання будівель, в яких вони використовуються. Чи може скло третього десятиліття 21 століття ще чимось здивувати?              

       

        Бенедикт Кордула :  Однозначно. Скло є надзвичайно вдячним матеріалом, і як виробник склопакетів найвищого класу, ми, звичайно, не сказали останнє слово щодо запроваджених інновацій. Більше того, ми переконані, що постійний розвиток виробничих технологій незабаром приведе нас туди, про які ми навіть не мріяли раніше. Ми вже відчуваємо, що робота над покращенням властивостей скла приносить дивовижні результати, як у вигляді кращих функціональних можливостей або багатовимірного комфорту користувачів, так і більшої безпеки планети. І вам не потрібно далеко шукати докази. У 2022 році відбулася прем’єра рішень Saint-GobainСкло в усіх галузях виробництва. Наша пропозиція включає удосконалені версії фасадного, віконного та внутрішнього скла, а також абсолютно нові пропозиції, створені відповідно до принципів сталого розвитку та добробуту.               

        Скло MIRASTAR REFLECT з дзеркальним ефектом створює приголомшливі композиції, не обтяжуючи навколишнє середовище; сонцезахисне скло COOL-LITE XTREME 61/29 (II) захищає приміщення від перегріву влітку; фасадне скло 4BIRDS, яке сприяє збереженню біорізноманіття, запобігає зіткненню птахів з поверхнею фасаду; легкі, енергозберігаючі потрійні склопакети CLIMATOP XN LIGHT з покриттям із низьким рівнем викидів, що забезпечує відмінну теплоізоляцію будівлі, і, нарешті, перше на ринку базове скло ORAÉ зі зниженим викидом вуглецю, яке зробить революцію в сучасній архітектурі. Це продукти, які дозволяють відповідати припущенням сталого будівництва в довгостроковій перспективі, тому ви можете з упевненістю назвати їх рішеннями майбутнього.       

              

        Проекологічний аспект, про який ви щойно згадали, особливо підкреслюється під час Міжнародного року скла. Однак це не означає, що сталий розвиток є новим для скляної промисловості, навпаки.       

                     

        Бенедикт Кордула :  Стале будівництво наголошує на трансформації виробничої системи в модель циклічної економіки. Це, звичайно, тривалий процес, який вимагає регулярності. Директиви ЄС, запроваджені в останні роки, і поступове посилення будівельних норм стали чітким сигналом для виробників, у якому напрямку їм слід рухатися, щоб у найближчому майбутньому відповідати вимогам законодавства та екологічним викликам. Цей час саме зараз. Переробка стала основою методів виробництва та символом відповідального підприємця. Скляна промисловість нічим не відрізняється. Декарбонізація заводу Saint-Gobain Glass почалася кілька років тому.    

            Ми використовуємо все більше і більше склобою у виробництві наших рішень, щоб мати змогу зменшити кількість CO2, що викидається металургійним заводом, а також вбудований і експлуатаційний вуглецевий слід об’єктів, які використовують наше скління. До 2030 року середня частка склобою у виплавці листового скла сягне 40%, у 2050 році ми хочемо вийти на рівень не менше 50%. Це було б неможливо, якби не інвестиції в модернізацію та автоматизацію виробничих ліній – на даний момент ми маємо найкращі в Європі лінії Float та Magnetron. Вся наша діяльність посилюється стратегією Grow&Impact,        прийнятою Групою Saint-Gobain , яка визначає напрямок розвитку всіх брендів протягом наступних 30 років.

              

        Ви можете похвалитися цілком конкретною стратегією дій до 2050 року, але давайте подумаємо трохи ближче. Які плани бренду на наступний рік?       

              

        Бенедикт Кордула :  У 2023 році ми продовжуємо скорочувати викиди CO2 на всіх наших заводах, збільшуючи частку склобою з ринку попереднього споживання в процесі виробництва флоат-скла. Ми сподіваємось надавати клієнтам нові інноваційні рішення, над якими працюють наші експерти. Зараз майже 25% пропозиції Saint-GobainСкло - це продукти, розроблені за останні 5 років. Ми знаємо, що без наслідків не буває прогресу, тому інвестиції в розвиток нашого ноу-хау та участь у науково-дослідних роботах є для нас ще одним пріоритетом. Так само, як ділитися знаннями про функцію скла в архітектурі з широкою аудиторією. Підвищення обізнаності про цей будівельний матеріал дозволяє споживачам приймати більш обґрунтовані рішення про покупку та піклуватися про власний комфорт і стан навколишнього середовища. У 2023 році ми плануємо кампанію, яка покаже роль скла в часі та підкреслить його сутність у нашому повсякденному житті.                      

        У свою чергу, початок року – час проведення акції «Міцність скла», яка торкається теми безпеки використання склопакетів та відмінностей окремих видів скла – відпаленого, загартованого та ламінованого. Безумовно, ми продовжуватимемо просувати базове скло зі зниженим викидом вуглецю, що дає будівельному сектору шанс ефективно боротися з кліматичною кризою. Екологічні будівлі та дружні до людей інтер’єри, створені з використанням наших продуктів, є відправною точкою для першого видання нашого власного конкурсу для архітекторів і дизайнерів - Saint-GobainGlass Design Award, який стартував у листопаді 2022 року і триватиме до березня 2023 року. Це дуже хвилюючий виклик для нас, адже нам вдалося запросити до співпраці видатних діячів польської архітектури. Таким чином, ми розраховуємо на високий рівень робіт, надісланих учасниками, та глибоку дискусію щодо використання передових скляних рішень у проектах.              

       

        Організація Об’єднаних Націй 2022 рік проголосила Міжнародним роком скла, але діяльність скляної та будівельної промисловості доводить, що це не одноразова нагорода, оскільки роль скління в архітектурі все ще набуває все більшого значення.       

              

        Бенедикт Кордула : Так, інтерес до скла постійно зростає. Спостерігаючи за перевагами ринку, ми помічаємо підвищений попит на двокамерні склопакети, особливо в сегменті реновації, модернізації та енергетичної оптимізації будівель відповідно до чинних стандартів. Враховуючи, що сьогодні будівництво відповідає за майже 40% викидів CO2, такий інтерес не є великою несподіванкою. Архітектори та приватні інвестори, які шукають рішення, які сприяють зменшенню вуглецевого сліду будівель, насамперед дбають про енергоефективність зовнішніх перегородок, звертаються до ізоляції та віконної фурнітури, де сучасний скляний фасад має ключове значення. Нагадаю, що у 2020 році аж 82% дизайнерів прогнозували необхідність збільшення присутності скла в архітектурі, сьогодні ця тенденція помітно набирає обертів. І хоча Міжнародний рік скла добігає кінця, зазначені тенденції дають зрозуміти, що ера скла в сучасній архітектурі триває і буде продовжуватися найкращим чином. Ми даруємо людям комфорт світла та простору.