У Польщі щорічно виробляється майже 3 мільйони ролет, жалюзі та захисних екранів, а частка дорожчої продукції постійно зростає. Завдяки політиці ЄС, виробники цих віконних складових мають великі можливості для розвитку в найближчі роки. 

У Польщі захисні складові вікон  виробляють кілька сотень компаній , але виробників, чиї продажі цього виду продукції перевищили 1 мільйон злотих у 2021 році, було лише трохи більше 100. Цікаво, що 70 відсотків цієї продукції виробляють лише 15  компаній .

https://forumbranzowe.com/wp-content/uploads/2020/09/Żaluzja-fasadowe-Roletix-525x350.jpg


Існує чіткий поділ на дві групи підприємств, що виробляють жалюзі та ролети:

компанії, що спеціалізуються на їх виробництві,

компанії, діяльність яких зосереджена на виробництві вікон, а також на виробництві цих товарів.


Участь компаній другої групи у виробництві жалюзі та ролет зазвичай невелика: їх сегмент становить близько 4 відсотків від загального обсягу  підприємств, що виробляють вікна.

У Польщі виробляється близько 2,8 мільйонів ролет, жалюзі та екранів . 55 відсотків залишається  в країні (1,55 млн. од.) і 45 відсотків  відправляється на експорт. (1,25 млн одиниць). Цікаво, що частка більш дорогих виробів, таких як вбудовані ролети , фасадні жалюзі або захисні екрани з високим ступенем автоматизації, постійно зростає.

https://forumbranzowe.com/wp-content/uploads/2021/04/Oknoplus-nowoczesne-rolety-1-525x263.jpg


    На сьогодні прогнози у виробників жалюзі та ролет дуже не погані . У цьому сезоні, як і в попередньому, найбільшим викликом є питання зростання цін і доступності комплектуючих, що несе реальний ризик уповільнення продажів, але галузь має дуже хороші довгострокові перспективи.

Покриття ідеально вписуються в тенденцію термомодернізації, і нагадаємо, що викладені припущення хвилі реконструкції будівель в ЄС , метою якої є суттєве підвищення рівня енергоефективності існуючих будівель. до 2050 року. За даними Центру аналізу промисловості, ця програма може подвоїти кількість замінених вікон. Багато з них будуть встановлені разом з заміною вікон, але ролети та жалюзі (навіть без заміни вікон) покращують теплотехнічні характеристики . Опитані CAB роздрібні торговці навели близько десяти причин, чому поляки купують нові вікна, але від них можна відрізнити три основні фактори: енергоефективність, безпека та конфіденційність. І найчастіше вони вказували саме на аспекти, пов’язані з енергоефективністю. Тому можна припустити, що клієнти знають про вплив захисних екранів (жалюзі та ролет) на тепловий режим будівлі.


Коментар від «Віконного Консалтингу» : в Україні ситуація з цим видом продукції виглядає дещо інакше. І насамперед відмінність є в тому, що експорт жалюзі та ролет в інші країни практично нульовий. Не дуже складні рішення реалізують місцеві виробники, більш складні – в більшості  маємо імпортні поставки. В основному, жалюзі та ролети у нас використовуються для захисту приміщень від проникнення ззовні, на другому місті – захист від сонця і лише одиниці використовують жалюзі та ролети для енергозбереження в холодну пору року.  Поступово ситуація змінюється, але дуже повільними темпами. Звісно, що агресія з боку росії теж пригальмує рух в цьому напряму.