На урядовому засіданні знову говорили про ліквідацію ДАБІ

Оконный консалтинг

Ru 05.01.21
Image Description

Був представлений план завершення реформи будівельної сфери, і в числі основних дій — закінчення етапу ліквідації державної архітектурно-будівельної інспекції.

За словами чиновників, поки не буде прийнято нове законодавство, контроль під час перехідного періоду не буде знижений. Тому будівельна сфера нітрохи не постраждає. Нагадаємо, що про ліквідацію ДАБІ заговорили в березні 2020 року. Рішення про скасування відомства прийняв Кабмін. Основне завдання реформи полягає в ліквідації монополії в будівельній сфері.

Вважається, що нова структура не буде впливати на прийняття рішень, а значить, отримання державних послуг стане простіше і прозоріше.

Правда, як показав час, відсутність належного контролю над цією сферою в 2020 призвело до справжнього колапсу в ряді регіонів. Представники Мінрегіону повідомили, що з березня по листопад з'явилася велика кількість об'єктів самовільної забудови.

Тільки за 1 місяць (листопад), за словами Олексія Чернишова — очільника Мінрегіону, в відомство надійшло понад сімдесят сигналів від органів місцевого самоврядування про виявлення об'єктів незаконного будівництва. І, на жаль, влада ніяк не може вплинути на недобросовісних будівельників.

Щоб прискорити і поліпшити процес протікання реформ, в уряді пішли на кілька кроків:

Дозволили органам місцевого самоврядування 101 населеного пункту контролювати будівництво об'єктів СС1/СС2 класу наслідків. А це близько 92 відсотків усіх будівництв в країні.
Відновили дію постанови Кабміну №553 від 23.05.2011. Її положення доопрацьовуються, і незабаром постанову опублікують.
ДАБІ буде ліквідована остаточно і безповоротно. Та ж доля спіткає інспекцію містобудування та сервісну службу.
Натомість вищеназваних служб створюється єдина організація ДІАМ —Держінспекція архітектури і містобудування. Вона стане центральним органом виконавчої влади і прийме на себе повноваження з архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Зміняться законодавчі акти, що регулюють будівельну сферу, —ліцензування, видачу дозволів, введення об'єктів в експлуатацію і т.і.
Ці кроки стануть остаточними антикорупційними заходами, які оздоровлять будівельну сферу.

На час перехідного періоду дозвільно-реєстраційні функції візьмуть на себе Єдина е-система в сфері будівництва та органи місцевого самоврядування. А ДАБІ повністю втратить свої функції на початку 2021 року.

Джерело : Украіна Будівельна