Німецька торгова організація VFF організувала семінар, на якому обговорила поточну та майбутню ситуацію на віконному ринку Німеччини. 


Очікується падіння продажів, але програми субсидій, які в цій країні  функціонують, все ще є можливістю покращити ситуацію.

           

            На початку травня Німецька асоціація вікон і фасадів (VFF) організувала статистично-ринковий симпозіум. Дані про ринок вікон представив Йорг Фласдік з Heinze Marktforschung GmbH , поділившись прогнозами агентства на поточний сезон. Доповідач також представив дані про структуру ринку, співвідношення імпорту та експорту, інформацію про європейський ринок.

           

Стрімке падіння попиту на вікна в новому будівництві на 14% негативно вплине на весь віконний ринок Німеччини. Агентство очікує, що ринок вікон у 2023 році впаде на 4,5%, а зовнішніх дверей – на 5,8%. Шанс на кращі результати може мати ринок реновації, але невизначеність щодо нормативних вимог призводить до того, що інвестори відкладають рішення щодо термомодернізації своїх будівель. Йорг Фласдік звернув увагу на необхідність дій федерального уряду:


           

             Зараз еміграція в Німеччині на дуже високому рівні, тому існує гостра потреба в новому житлі. Уряд повинен діяти швидко і сприяти новому будівництву. Очікувана хвиля реструктуризації також не відбувається. Насправді існує сильне бажання провести реконструкцію, щоб заощадити енергію, а як наслідок - витрати. Проте нинішні дискусії щодо можливої заміни систем опалення та неясності субсидій призводять до небажання проводити енергозберігаючі ремонти. Терміново потрібні чіткість та адаптовані інструменти фінансування.