У ЄС вільне пересування людей на візках є одним з наріжних каменів архітектури. Компанія Alumat пропонує рішення цього питання.


Згідно з DIN 18040 максимальна висота порога становить 1 см. Однак стандарт не дає чіткого розмежування між новим будівництвом і реконструкцією, а також містить лазівку для піднятих порогів та дверних обмежувачів «якщо їх неможливо уникнути». 

Компанія Alumat, сімейне підприємство з Кауфбойрена, Баварія, що спеціалізується на «нульвих» порогах на своєму стенді на BAU 2023 робить цікаву презентацію на цю тему. Там запропонували усім бажаючим сісти на візок, або узяти ролатор (пристрій, на який спираються люди, яким важко ходити) і спробувати подолати поріг висотою 1 см і 2 см.

 Звісно, успіх залежить від ваги клієнта і сили його рук, однак багато хто не зміг подолати навіть навіть поріг в 1 см. І тут їм додавали «вишеньку на торті» - казали: «А уявіть тепер, що у вас на колінах таця з гарячою кавою до сніданку і ви намагаєтесь виїхати на терасу». 

Alumat пропонує рішення цієї проблеми, їхні пороги набагато нижчі за 1 см. При цьому вони є нездоланними для затікання води, що було наглядно показано на іншій презентації на тому ж самому стенді. «Якщо використовувати розроблену нашими інженерами систему водовідведення, вода не затече в хату навіть через нульовий поріг» - наголосили представники компанії. Для України актуальність проблеми вільного пересування людей на візках істотно зросте, коли з війни повернуться наші герої, багато хто з них буде реабілітуватись після поранень. Очевидно, що такі люди не повинні бути ув’язнені в стінах власної квартири, а мають вільно пересуватись по усій країні. І допомогти їм у цьому має саме віконна і дверна галузь.  

За матеріалами німецьких галузевих ЗМІ