Вікно з гідрогелевим склопакетом  - одне з найновіших винаходів у віконній галузі. Виявляється, у вікнах є ще багато можливостей для інновацій.


        Вчені з університету Ухань (Китай) розробили новий тип матеріалу - гідрогелеве покриття скла, яке здатне вибірково блокувати сонячне тепло, пропускаючи сонячне світло. Експериментуючи з різними матеріалами, що пропускають світло, дослідники виявили, що гідрогелеве покриття товщиною всього кілька міліметрів ефективніше відбиває ближню частину інфрачервоного спектру і краще пропускає середню частину інфрачервоного випромінювання зсередини назовні, залишаючись при цьому прозорим для видимого світла.

        Дослідження ґрунтується на тому, що фотони видимого світла можуть проникати у воду на глибину більше 1 м, тоді як фотони у ближньому ІЧ-діапазоні проникають лише на декілька міліметрів. Оскільки гідрогелі переважно складаються з води, це робить їх корисним селективним бар'єром. У ході випробувань команда виявила, що гідрогелеве "скло" випромінює до 96% інфрачервоного світла в космос, оскільки ці довжини хвиль не блокуються атмосферою, що дозволило б знизити температуру всередині будівлі без використання інших систем радіаційного охолодження Для порівняння, звичайне скло відбиває близько 84% інфрачервоного світла. Вчені також зазначають, що в залежності від товщини шару гідрогелю скло пропускає в приміщення до 92,8% видимого світла, порівняно з 92,3% для звичайного скла.

    Дослідники перевірили властивості гідрогелевого скла на моделях будинків невеликім розміром  із товстими ізольованими стінами та одним великим вікном. Датчики показали, що покриття гідрогелю знизило внутрішню температуру до 3,5 °C. За словами дослідників, ще однією перевагою гідрогелевого покриття є простота та відносно низька вартість його виробництва та швидка комерціалізація технології.