VELUX Daylight Visualizer — це професійний інструмент для аналізу денного освітлення ще на етапі проектування будівлі. 


       У будівлі школи в Сантандері, Іспанія, було встановлено 196 вікон з плоским дахом. Внести таку зміну в проект архітектори вирішили після професійного аналізу інтенсивності денного світла за допомогою інструменту VELUX Daylight Visualizer. Дослідження показало, що світло не досягає більшості місць у будівлі. Зараз усі класи достатньо освітлені денним світлом, що позитивно впливає на концентрацію та здатність до навчання.

             

     Врахування денного освітлення на ранній стадії проектування будівлі має вирішальне значення з точки зору функціональності та енергоефективності. Хороший дизайн денного освітлення може не тільки зменшити споживання енергії будівлею, але й покращити здоров’я, настрій і продуктивність тих, хто вдома, у школі чи на роботі. Подача денного світла в будівлю сильно залежить від її конструкції, геометрії та умов і природи навколишнього середовища в даній місцевості. Точне визначення коефіцієнта денного світла є складним завданням, але це можна зробити набагато простіше за допомогою візуалізатора денного світла VELUX.

             

VELUX Daylight Visualizer — це професійний інструмент для аналізу денного освітлення ще на етапі проектування будівлі. Це дозволяє легко створити реалістичну симуляцію розподілу денного світла в кімнаті на основі креслень і моделей САПР або індивідуально введених параметрів, а також дає можливість порівняти умови денного освітлення до та після внесення змін, - пояснює Моніка Купська-Купіс, головний архітектор VELUX Polska.

             

Простий у використанні, швидкий в освоєнні

             

    Програма дозволяє швидко генерувати 3D-моделі або імпортувати готові моделі з програм CAD або BIM. Його також можна використовувати для розрахунку рівня освітленості та коефіцієнта денного світла. Використовуючи Daylight Visualizer, архітектори можуть переконатися, що денне світло доступне в усіх ключових областях їхніх проектів.

             

   Завдяки зручній навігації та інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу користуватися програмою легко та швидко навчитися. Професіонали можуть створювати 3D-моделі мансардних вікон, плоских дахових вікон і фасадних вікон з нуля за лічені хвилини за допомогою вбудованого моделювача. Також можна імпортувати існуючі проекти з програмного забезпечення BIM/CAD. Детальні 3D-моделі можна імпортувати з Revit, Archicad, Autocad, SketchUp, Rhino та багатьох інших.

             

Основна відмінність між візуалізатором денного світла та широко використовуваними програмами САПР полягає в тому, що він дозволяє точно симулювати та кількісно визначити рівень денного світла в інтер’єрах, тоді як стандартні програми САПР виконують лише 3D-візуалізацію без інформації про кількість та якість денного світла в просторі – – підкреслює Моніка Купська-Купіс, головний архітектор VELUX Польща.

             

Пусти світло всередину!

             

     Daylight Visualizer дозволяє вивчати й оптимізувати умови денного освітлення в будь-якому просторі завдяки фотореалістичній візуалізації та кольоровій карті для стандартних і складних систем віконних отворів. Програма дозволяє, серед іншого, візуалізувати інтенсивність світла та коефіцієнт денного світла, симулювати освітлення за допомогою тунельних мансардних вікон, жалюзі та світлових полиць, а також тестувати умови денного освітлення на планах, розрізах і перспективних візуалізаціях. Крім того, архітектори можуть навіть імітувати віконні системи (CFS) і продукти для затінення, використовуючи матеріали BSDF.

             

    Система звітності дозволяє генерувати автоматичні звіти з зонами вимірювання денного освітлення, визначеними користувачем, а також оцінювати та документувати відповідність європейському стандарту EN 17037 щодо денного освітлення в будівлях. Результати моделювання були перевірені ENTPE на основі тестів, присвячених природному освітленню, у звіті: CIE 171:2006 Test Cases to Assess the Accuracy of Lighting Computer Programs.

             

Школа, наповнена світлом і свіжим повітрям.


    Рішення, яке все частіше використовується в проектах, — це вікна з плоским дахом, які можуть забезпечити приміщення втричі більше денного світла, ніж фасадні вікна?*( *Приклад для контрольної кімнати: 4x4м, h=2,6м, фасадне вікно та розміри FRW: 1×1 ) Чудовим прикладом використання цих вікон у громадських будівлях є школа в Сантандері , Іспанія. Аналіз за допомогою інструменту Daylight Visualizer показав, що денне світло не досягає більшості місць у будівлі – воно було лише в аудиторіях, де були фасадні вікна. Таким чином, загалом 196 вікон VELUX для плоского даху було використано в остаточному проекті, щоб забезпечити достатній рівень денного світла в усіх приміщеннях школи.       

      

Завантажте VELUX Daylight Visualizer для Mac і Windows тут