Американські виробники віконних і дверних виробів, які зареєстровані на біржі, загалом показали непогані результати в сезоні 2022 р. Однак прогнози на сезон 2023 р. набагато менш оптимістичні, також ведуться розмови про закриття виробничих підприємств.

           

   Однією з галузевих віконних компаній, зареєстрованих на фондовій біржі, є Jeld-Wen, яка зафіксувала зростання на 7,5 відсотка у 2022 році. і перевищив 5 млрд доларів доходу. PGT Innovations, у свою чергу, зафіксувала двозначне зростання, яке склало 12 відсотків, але в правлінні підкреслюють, наскільки складним для компанії був сезон 2022 року, враховуючи наслідки урагану Ян і здійснену на них хакерську атаку. Masonite оголосив, що завершив 2022 рік із зростанням на 11 відсотків. Єдиною компанією, яка зафіксувала зниження в попередньому сезоні, стала Fortune Brands Innovations (власник таких брендів, як Therma-Tru, Larson і Master Lock). Її продажі у 2022 році склали 4,7 мільярда доларів США, що означає результат на 2 відсотки гірше, ніж у сезоні 2021 року.

    Дивлячись на прогнози на цей сезон, чотири американські компанії не очікують покращення результатів. Jeld-Wen повідомляє про зниження попиту на більшості ринків, де вона присутня. Менеджери Fortune Brands, у свою чергу, очікують падіння продажів на 5-7 відсотків. Виробники столярних виробів одноголосно підкреслюють, що ринок житла в США переживає значні проблеми. У результаті цього року Masonite оголосила про проактивне управління витратами та реструктуризацію, яка, як очікується, призведе до економії 15-20 мільйонів доларів.

           

           

           

    Про те, що реструктуризаційні заходи на Masonite вже реалізовані, може свідчити той факт, що американські ЗМІ опублікували інформацію про плани закриття одного з виробничих підприємств до кінця травня. Йдеться про дверну фабрику в Стоктоні, Каліфорнія, де працює понад 100 людей. Мова йде про повне закриття заводу, яке має відбутися не пізніше 31 травня 2023 року.

           

   Керівництво компанії також оголосило про оптимізацію виробничих потужностей на інших своїх північноамериканських заводах, які виробляють продукцію для житлового ринку. Основною причиною такого рішення компанія називає падіння попиту на цьому ринку, а прогнози щодо макроекономічних умов, включаючи високу інфляцію та зростання процентних ставок, підтверджують, що це буде викликом надовго. Цікаво, що менеджери Masonite відзначають, що ринок ремонту в США все ще стійкий до падінь.