Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»

Оконный консалтинг

Ru 28.01.23
Image Description

Ексклюзивне інтерв'ю для "Віконного Консалтингу" від Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»


     Стан ринку світлопрозорих конструкцій у 2023 році насамперед залежить від успіхів Збройних сил України та допомоги наших партнерів. Перебіг військової кампанії має вирішальний вплив на тенденцію споживчих настроїв і економіку в цілому.

Хочу лише зазначити, що відбудова України неможлива без вікон та дверей. А це наш хліб.

 Є достатньо воєнних експертів, які діляться своїми прогнозами. Я ж хочу більше зосередитись на бізнес-трендах нашої галузі.

 

               1. Тренд невизначеності

     Цей тренд надовго з нами. Як вести бізнес в умовах нестабільності? Про це написано багато книжок. Запас фінансової міцності, професіоналізм персоналу, висока продуктивність і вміння «ловити» тренди ринку, постійне навчання – все це забезпечить виживання і процвітання бізнесу.

 

               2. Зростання цін на фоні світового росту інфляції, дорожчання енергоресурсів, порушення логістики

     Ціни на СПК і послуги, пов’язані з їх монтажем, продовжать свій ріст. З ростом вартості ростуть і вимоги споживача до надійності й довговічності виробу і наданих послуг. І, як наслідок, конфліктність і нерентабельність бізнесу, якщо очікування споживача не виправдовуються.

Оператори ринку шукатимуть партнерів, які зможуть надати вироби з чітко задекларованими споживчими властивостями (в силу вступають нові стандарти), фахову підтримку у випадку їх невідповідності, а також технічну консультацію і супровід своїх продуктів.

І це стосується не лише самих виробів, а й рівня монтажних робіт.

 

               3. Енергонезалежність

     Вартість енергії росте і буде рости. Це стає зрозумілим при порівнянні цін на енергоресурси в Україні та в наших європейських сусідів. Субсидії, скоріше за все, довго не протримаються – і це очевидно.

Енергозбереження як тренд має достатньо різку криву вгору. І це стосується не лише зимових, а й літніх періодів (на фоні глобального потепління).

Фахівці нашої галузі повинні чітко оперувати показниками опору тепловтратам СПК в рамках існуючих мінімальних норм і, з огляду на більш жорсткі європейські норми, які, судячи з росту вартості енергоресурсів, вірогідно, будуть прийняті і в нас найближчим часом. Фахівці нашої галузі повинні також навчитись оперувати продуктами сонцезахисту і економії енергії для охолодження приміщень.

Встановлюючи СПК, споживач розраховує користуватись ними протягом десятиліть. І, з огляду на це, важливо доносити до нього тренди і норми стандартів, що будуть актуальні не лише сьогодні. 

 

               4. Міграція населення

      Ковід (віддалена робота), ситуація з перебоями в енергозабезпеченні призвели до тренду життя за містом.

Люди більше часу проводять у власному просторі, більше цінують його. Для власника котеджного будинку СПК мають інші, набагато ширші значення й очікування. Цю поведінку й очікування потрібно вивчати і втілювати сподівання клієнтів у своїх продуктових лінійках і послугах.

Окрім скління квартир, з’являються фасадні і міжкімнатні двері, розсувні двері на терасу, зовнішній сонцезахист СПК, сонцезахист терас, ворота, електрифікація і під’єднання СПК до «розумного будинку» – все те, чим займаються наші європейські колеги наряду з вікнами.

А це потребує цілком іншого підходу до формування навиків і знань фахівців, концепту салону з презентації можливостей продуктів, а також фаху їх монтажу.   

 

 

               5. Очікування на масові відновлення визволених територій

     На мій погляд, Росія була, є і далі буде найбільшим ворогом нашої державності. В мене немає сподівань, що конфлікт завершиться перемир’ям, якими б не були його умови. А це означає, що прикордонні міста будуть залишатись в зоні високого ризику і надалі.

Відповідно, значна частина бізнесу і населення змінить свою релокацію з тимчасової на постійну. 

     За таких умов стає зрозумілим, що не слід цілком і повністю покладатися лише на стратегію повного відновлення визволених територій. Варто зважати й на перспективи розбудови населених пунктів вглибині України.

 

     Я переконаний, що бізнес-модель фахівця з продажу СПК, за якої достатньо посадити менеджера з навиками розрахунку конструкцій в комп’ютерній програмі виробника СПК, буде недостатньою для процвітання бізнесу.

Час змінюється, і ми мусимо змінюватись, якщо хочемо зберегти гідний рівень росту і процвітання.