Glass for Europe закликає до більш амбітних дій для підтримки промисловості з нульовим викидом вуглецю. Організація відреагувала на запропоновані Єврокомісією зміни.


       Організація Glass for Europe, що об’єднує виробників флоат-скла, послалася на запропоновані зміни до законодавства та ініціативи Європейської комісії. Йдеться про пропозиції, спрямовані на зменшення енергетичної нестабільності, підвищення конкурентоспроможності європейської промисловості та перехід до економіки з нульовими викидами. На думку Glass for Europe, ці ідеї є неамбітними і, як наслідок, можуть бути неефективними.

Організація послалася на пропозицію щодо промисловості з нульовими викидами. За словами Glass for Europe, запропоновані рішення є мінімальними кроками, які не стимулюватимуть промислові інвестиції в Європі. Особливо тому, що фінансова підтримка обмежена і не заохочує довгострокові інвестиції в технології з нульовим викидом вуглецю . Єврокомісія не представила заходів, які б вирішували проблему високої вартості виробництва в Європі. За словами Бертрана Казеса, генерального секретаря Glass for Europe, цих пропозицій буде недостатньо, щоб компенсувати високі та нестабільні витрати на енергію. У свою чергу, доступність зеленого водню та альтернативних видів палива залишається під питанням.

           

      Glass for Europe також підкреслює, що будівельні матеріали та технології, які використовуються в будівлях з низьким енергоспоживанням, не включені до технологій з нульовим рівнем викидів. За словами організації, це суперечить попередньому аналізу ЄК щодо важливості оновлення будівель і «хвилі оновлення» в ЄС. Це має вплинути на енергозбереження та сприяти відходу від використання викопного палива. 

Бертран Казес підкреслює, що «нульове регулювання промисловості має бути посилено швидко».