Президент правління Deceuninck Люк Ванкеммельбеке та директор з маркетингу та комунікацій Барт Пітерс про поточну ситуацію та панораму ринку.Люк Ванкеммельбеке

Останні два роки справді були дуже особливими, головним чином через ситуацію, спричинену ковідом. Це стимулювало ланцюг поставок, але також викликало хвилювання в області цін і доступності сировини. Потім війна, яка, звичайно, також призвела до нестабільності на енергетичному ринку. У результаті ми відчули безпрецедентну волатильність на ринку. Внаслідок вищезазначених факторів попит був завищений, що спровокувало непередбачуване продовження. Усе це кидає виклик ланцюгам поставок у всьому світі, а також нашим підприємствам. Завищений попит спричинив дуже довгі терміни виконання по всій галузі. Ось чому ми — і вся індустрія — дуже старалися якомога краще обслуговувати наш ринок у цих складних умовах. Для нас це було пріоритетом. На щастя, до середини минулого року його вдалося нормалізувати та відновити стандартний рівень послуг. Здається, у другій половині 2022 року компанія знову продовжила важливі інвестиції в розробку продуктів, зменшення викидів вуглецю та в інші сфери. Ось як у двох словах виглядали останні три роки.

           

Барт Пітерс:

З глобальної точки зору, це був вдалий рік для нас. Deceuninck має широке географічне покриття по всьому світу, що забезпечує нашу фінансову безпеку. На міжнародному рівні ми досягли успіху, чому ми дуже раді, особливо враховуючи загальну ситуацію. Якщо говорити про конкретні досягнення, то я вважаю, що найважливіший проект, успішно реалізований по всій Європі, який ми продовжуємо, це впровадження платформи Elegant. Це прорив у нашій галузі, і ми цим дуже задоволені. Другим важливим досягненням є збільшення потужностей з переробки ПВХ майже на 50%. Ми продовжуємо інвестувати в цю сферу. Це теж проект, яким ми пишаємося.


Deceuninck також є першим виробником віконних профілів, який базує свій виробничий процес на переробці. У Діксмейде, Бельгія, з 2012 року працює завод, де компанія тепер може переробляти  від 40 до 45 тис. тонн ПВХ на рік. Ці цифри певною мірою пояснюють, що таке сучасна переробка. Це означає масштаб, можливість переробки навіть старих вікон, зібраних з ринку у великих кількостях. Проте сучасна переробка – це не лише кількість, а й якість. 

             

             

Барт Пітерс: 

Щоб досягти високої якості переробки, необхідно доопрацювати багато деталей. Десять років тому галузевих стандартів для цього не було. Певною мірою доводилося використовувати метод проб і помилок. Тим не менш, залишаючись послідовними,  переконавшись, що у нас є правильні люди, які знають, що вони роблять і здатні створювати необхідні нам ноу-хау, ми нарешті отримали якісний продукт. Ми досягли цього за останні роки і маємо намір розвивати це далі.


Бізнес – це сполучені посудини. У цьому контексті для Deceuninck особливо важливо відродити європейський ринок ремонту та заміни столярних виробів. Яка зараз інтенсивність хвилі реновації? 

             

Люк Ванкеммельбеке:

   Ринок складається з двох важливих сегментів: нове будівництво та сектор реновації. Залежно від країни в Європі, інколи одна складова може бути важливішою за іншу. Зрозуміло, що з середини минулого року ринок новобудов дещо гальмує через інфляцію, яка створила певну невизначеність. Корекція відбулася, але вона добре компенсується ринком ремонту, який має великий потенціал. У цьому контексті ми займаємо дуже хороші позиції завдяки нашій пропозиції продуктів, як ми вже згадували раніше, збалансованому асортименту продуктів із високими ізоляційними властивостями.

     Уряди по всій Європі вживають різноманітних ініціатив, щоб стимулювати та субсидувати ринок ремонту. Це чудова можливість для нас, але водночас і своєрідний виклик. Ми бачили, що сталося у 2022 році в Італії після запровадження субсидій. Це призвело до того, що весь ланцюг постачання набрав значного імпульсу, що не є ідеальною ситуацією для галузі. Ми можемо лише сподіватися, що більшість країн приймуть мудрі, довгострокові програми стимулювання, які допоможуть галузі в цілому, але також дозволять їй організувати себе стабільно, а не різко, що призведе до стагнації в довгостроковій перспективі. . Наша перевага ще раз полягає в тому, що ми присутні в усіх країнах Європи, а це означає, що якщо одна країна запускає субсидії, ми можемо негайно реагувати.