Згідно зі звітами, продажі Saint-Gobain зросли на 3,3% до 12,4 мільярдів євро, включаючи негативний ефект валютних курсів у 0,5%.

У складному геополітичному та макроекономічному середовищі Saint-Gobain продовжував перевершувати свої показники завдяки своєму стратегічному позиціонуванню в центрі проблем енергетики та декарбонізації, а також сильній місцевій організації за країнами. В середовищі, яке залишається інфляційним, група продовжувала обслуговувати та підтримувати своїх клієнтів, водночас керуючи зміною вартості енергії та сировини.       

Основні моменти включають:       

  • Органічне зростання: +4,7%.       
  • Хороший рівень ціноутворення, що допомагає створити позитивний спред між ціною та витратами.       
  • Впевненість у прогнозі на 2023 рік: операційна маржа від 9% до 11%.

Ціни зросли на 10,2% протягом кварталу завдяки підвищенню цін, запровадженому минулого року, і певним додатковим заходам, вжитим на місцевому рівні на початку 2023 року, що створило загальний позитивний спред між ціною та витратами.       

Обсяги впали на 5,5% з помірним уповільненням ринку, як і очікувалося, що відображає контрастну ситуацію: помітне зниження нового будівництва, але хороша загальна стійкість до реконструкції.       

Група активно вживає комерційних і промислових заходів, необхідних для адаптації до навколишнього середовища та продовження чудових операційних показників, щоб забезпечити привабливу операційну маржу, незважаючи на складні ринки.       

Структура групи вплинула на зниження продажів на 0,9% і є результатом постійної оптимізації профілю групи, як з точки зору вибуття – головним чином у дистрибуції (Велика Британія, Польща та Данія), діяльності з обробки скла, кристалів і детекторів, так і кераміки для сталеливарна промисловість – і з точки зору придбань, головним чином будівельної хімії (GCP Applied Technologies “GCP” і Impac у Мексиці), зовнішньої продукції (Kaycan у Північній Америці) та ізоляції (Rockwool India Pvt Ltd.).

       

Високоефективні рішення (HPS): значне зростання продажів

       

Продажі HPS зросли на 9,0% за квартал завдяки потужності інновацій, відновленню автомобільної промисловості в Європі та високому рівню продажних цін.       

  • Згідно з повідомленнями, компанії, які обслуговують будівельних клієнтів у всьому світі, спостерігали зростання продажів на 50%, головним чином завдяки інтеграції GCP. Хороші тенденції продажів Chryso продовжуються завдяки інноваціям у рішеннях декарбонізації для будівництва.
  • Продажі мобільного бізнесу зросли на 20,6%, завдяки поступовому наздоганянню цін продажів, випередженню результатів, пов’язаному з його сильним технологічним позиціонуванням у сфері електромобілів, і відновленню обсягів у Європі. Бізнес продовжував користуватися сприятливими умовами в Америці та Азії.
  • Підприємства, що обслуговують промисловість, зросли на 4,1%, завдяки цінам продажу та високому попиту на передові матеріали та технології декарбонізації.

       

Прогноз на 2023 рік

       

У складному макроекономічному середовищі пріоритет Saint-Gobain полягає в тому, щоб продовжувати демонструвати свою стійкість шляхом консолідації високого рівня операційної ефективності завдяки правильному стратегічному позиціонуванню та комерційним і промисловим ініціативам, які дозволяють йому активно адаптуватися до конкретних ринкових тенденцій у кожній країні. .