Цены на монтаж окон в Польше. Что сколько стоит?

Оконный консалтинг

Ru 14.01.22
Image Description

Ми звикли до зростаючих цін на віконні конструкції. А ціна на монтаж? Змінилась чи вона за останній рік? Яка ціна за квадратний метр? Ми перевірили, як це виглядає в різних містах Польщі.

Клієнт, який планує збудувати будинок чи замінити старі вікна на нові, розуміє, що ціни на вікна постійно зростають. Це пов’язано з ціною складових вікна, то що профілю, скла, фурнітури та інших. Однак, якщо йому вдалося купити вікна, то залишається питання по монтажу вікна, в тому числі і по ціні.

 Монтаж вікон. Теплий монтаж чи монтаж на піну?

        Встановити вікна можна і самостійно, але наслідки будь-яких помилок та недоглядів можуть відображатися роками. Саме тому замовник, зазвичай, користується послугами професіоналів. Вартість монтажу, зазвичай,  розраховується з периметру вікна (п.м.) чи з квадратного метра (кв.м.). Вирішили обдзвонити дилерів з різних міст країни та дізнатися ціну монтажу стандартного вікна тільки на піну та варіант з теплим монтажем.

У Білостоці, в одного з великих дистрибуторів віконних конструкцій, ми витратим 45 злотих/ кв.м. за звичайний  монтаж і така ціна була на протязі 2021 року. Інша справа, коли річ йде про теплий монтаж. У зв’язку з інфляційним тиском, ціна в грудні збільшилась на 8 злотих/кв.м., досягнувши рівню 87 злотих/кв.м. 

       Подорожуючи на південь, ми прямуємо до Честохова. Монтаж вікна «на піну» обійдеться замовнику у 45 злотих/кв.м, за теплий монтаж візьмуть 85 злотих/кв.м., але звертають увагу на зростання матеріальних витрат. Це означає, що ціна може змінитися у першому півріччі 2022 року.

О подібних проблемах нас інформують і у виставкової залі JGK Okna з Познані, компанія виконує замовлення, в основному, у багатоквартирних та старих будинках.  Не минає жодного тижня без інформації о подорожчанні не тільки вікон, але і на комплектуючі для монтажу. Піна, анкери, метизи – все дорожчає. За звичайний монтаж з вас візьмуть 45 злотих/кв.м. у 2021 році, за теплий – 70 злотих, без врахування затрат на матеріали для теплого монтажу.

       Дуже цінять свою працю майстри з монтажу в Щецині. Якщо ми бажаємо замінити одне вікно, то це вам обійдеться у 500 злотих, що у випадку вікна 1,5*1,5 м означає 220 злотих/ кв.м.. Звичайно, в цю ціну входять всі витрати – проїзд к замовнику, робота, матеріали. Ціна монтажу одного вікна зменшується, якщо кількість вікон, які потребують монтажу на об’єкті збільшується.


      Підводимо підсумки: ціни на монтаж вікна з використанням тільки піни та кріпильних елементів, в середньому, знаходяться на рівні 45 злотих/ кв.м. Більш дорогий варіант – теплий монтаж з використанням паро-гідроізоляційних стрічок або герметиків варіюється від 85 до 95 злотих/кв.м. Звісно, що у випадку, коли клієнт замовляє теплий монтаж, потрібно ще додати у загальну ціну вартість матеріалів для теплого монтажу. Для довідки: курс польського злотого до гривні 1зл- 7 грн.

За матеріалами галузевого форуму forumbranzowe-com (Польща)

Коментар від Віконного консалтингу. 

Дослідження цін на монтаж в деяких містах України можна побачити в таблиці. Ціни на монтаж в цілому не дуже відрізняються від польських. Але в таблиці вказано ціну, в якій вже враховані податки. Мабуть, «сірий монтаж» клієнту може статися дешевше, але є ризик, що з часом на рахунок гарантій питання буде відкритим.

Місто/ тип монтажу

Звичайний монтаж (грн/ кв.м.)

Теплий монтаж (грн/ кв.м)

Київ

400-450

1200-1400

Львів

380-420

1100-1300

Дніпро

350-400

900-1100

Одеса

350-450

900-1200

Запоріжжя

300-350

800-1000