В Европе растут продажи монтажных лент и гибридных полимеров

Оконный консалтинг

Ru 20.06.22
Image Description

Постачальники ущільнювачів та клеїв у будівельній галузі користуються перевагами буму цієї продукції на європейському ринку. У 2021 році вартість європейського ринку стрічок та гібридних полімерів зросла приблизно на 9%.

       У 2018 році ринок пінополіуретанових пін, герметиків та ущільнювальних стрічок у кількох європейських країнах становив понад 1,2 млрд євро згідно  аналізу агентства «Interconnection Consulting». З тих пір вартість цього ринку зростала в середньому на 9% щорічно до 2021 року Агентство детальніше ознайомилося з даними про продажі в кількох європейських країнах: Німеччині, Австрії, Швейцарії, Франції, країнах Бенілюксу та Італії.

    Найбільшим ринком герметиків та стрічок у Європі є Німеччина, вартість продажу продукції  в цій країні в 2021 році оцінюється в 547,2 млрд євро. Друге місце за обсягом продажів займає Франція . Тут експерти не розкривають суми, але повідомляють, що на французький ринок припадає 25 відсотків. частка в загальному обсязі продажів у 2018 році в групі вищезгаданих країн.

Дослідження показують, що найпопулярнішими ущільненнями 2018 року є силікони, на них припадає понад 50% продажів у цьому сегменті, але поступово поступаються місцем гібридним ущільнювачам. Силікони – це продукти, для виготовлення яких використовується кремній, але, можливо, через дефіцит цієї сировини в даний час гібридні ущільнення стають все більш популярними в Європі

    Аналітики також бачать збільшення частки ринку ущільнювальних стрічок за останні роки. Це вироби, які використовуються в основному при установці вікон і дверей. Попит на цю продукцію, ймовірно, є результатом розвитку ринку ремонту в Європі та все більшого акценту на щільному монтажі столярних виробів.


Коментар від "Віконного Консалтингу": У 2021 році на ринку України теж спостерігалось зростання використання стрічок та герметиків у будівельної галузі. Слід відзначити, що  у багатоповерховому будівництві трьохшаровий монтаж вікон вже прописано у проєктах. На жаль, при заміні старих вікон на нові, більшість замовників, не дуже розуміючи цю складову якісного монтажу, економлять кошти і замовляють монтаж тільки з використанням піни. А кваліфікації більшості менеджерів з продажу та майстрів з заміру ще не вистачає, щоб довести переваги монтажу з використанням паро-гідро-ізоляційних матеріалів.

Автор:  Кесслер О.І.