Мировой рынок окон и дверей. Прогнозы и ожидания на 2021-2027 годы.

Оконный консалтинг

Ru 10.01.22
Image Description

Тенденції галузі.

Світовий обсяг ринку вікон та дверей оцінювався у 153 мільярди доларів США у 2020 році та, за оцінками, показуватиме середньорічний темп зростання понад 6,2% у період з 2021 по 2027 рік. Розширення діяльності з розвитку інфраструктури у поєднанні з активізацією ремонтних робіт сприятиме загальному зростанню ринку в усьому світі. Зростаючий особистий дохід привів до зсуву в бік естетично привабливого дизайну інтер'єру, який, як очікується, сприятиме розширенню ринку. Крім того, прогнозується, що зростання витрат на будівництво в країнах з економікою, що розвивається, також позитивно вплине на загальний ринковий попит.

На країни, включно з Великобританією, Францією, Росією, Німеччиною, припадає майже половина загальних витрат на інфраструктуру Європи в останні роки. За останні кілька років попит на комерційне та житлове будівництво значно зріс. Цю тенденцію можна пояснити покращенням державних та недержавних фінансів, державного фінансування та зниженням цін на сировину, але 2021 рік цю тенденцію порушив.

Пандемія COVID-19, у свою чергу, дуже вплинула на будівельну галузь, що призвело до значного падіння виручки на ринку. Падіння пов'язане, перш за все, зі спадом будівельної діяльності у всьому світі. Пандемія COVID-19 призвела до серйозних економічних збоїв для виробників та збільшила вартість життєво важливих матеріалів, які використовуються під час виробництва продукції для будівництва.

Спалах COVID-19 в Італії та Іспанії сильно вплинув на виробництво та споживання у промисловості будівельних матеріалів. Прогнозується, що з нарощуванням будівельної діяльності ринковий сценарій повернеться до нормальної тенденції в найближчі пару років. Загальний ринок продемонстрував падіння більш ніж на 7% у 2020 році.

На сегмент ПВХ припадало 30% частки ринку вікон та дверей у 2020 році. Віконні системи з ПВХ сприяють ізоляції та енергозбереженню; отже, вони широко використовуються в житлових і комерційних приміщеннях, обладнаних системами кондиціювання.  Додатковою перевагою віконних систем з ПВХ є відмінна тепло- та звукоізоляція. Наявність варіантів ламінації  також збільшує естетичну цінність, ще більше стимулюючи зростання сегмента.

Зростання попиту на продукти, стійкі до атмосферних впливів і хімічних речовин, у комерційних будівлях стимулюватиме розширення галузі.

Азіатсько-тихоокеанський регіон стане провідним ринком вікон та дверей

 

За прогнозами GMI, Індія та Китай будуть основними регіонами, які приносять дохід протягом усього прогнозного періоду. Збільшення кількості новобудов у сфері охорони здоров'я, освіти, роздрібної торгівлі та соціальної інфраструктури також сприятиме розширенню ринку. Крім того, приріст населення викликає величезний попит на будівництво нової інфраструктури для задоволення житлових та комерційних потреб. Зростаюча комерціалізація та урбанізація у цих країнах підживлюють перспективи зростання. Завдяки наявності локальних виробничих потужностей в Азіатсько-тихоокеанському регіоні набиратиме популярність алюміній як надійніший варіант в склінні будівель. «Крилатий метал» є широко використовуваним матеріалом для вікон та дверей завдяки своїм властивостям, таким як чудова гнучкість та довговічність конструкції. Простота обслуговування також є ключовою перевагою алюмінієвих вікон, оскільки профілі в основному піддаються анодуванню, який захищає їх від іржі, точкової корозії та інших факторів, що скорочують термін їх служби. До того ж, цей метал повністю придатний для вторинної переробки.

Підготовлено за матеріалами  Global Market Insights

Коментар від «Віконного консалтингу» : Сподіваємось, що прогнози Global Market Insights знайдуть своє підтвердження в подальшому. Що стосується віконного ринку України, то за попередніми розрахунками, тенденція падіння виробництва СПК, яка була у  2020 року, збереглася і у 2021 році.