Оконная отрасль Украины – хроника работы в условиях войны с июня по август 2022 года

Оконный консалтинг

Ru 17.09.22
Image Description

Пропонуємо вашій увазі невеличкий огляд роботи віконної галузі України з червня по  серпень 2022 року.


Червень 2022 року 

– в порівнянні з травнем, коли було вироблено біля 160 тис. вікон, відчувався достатньо суттєвий приріст у продажах та виробництві- галузь вийшла на показник у 250 тис. конструкцій. Незважаючи на труднощі в логістиці, виробники зуміли налагодити роботу та виконувати свої зобов’язання перед дилерами та замовниками по термінах.

 

Липень 2022 року

 – динаміка по виробництву світлопрозорих конструкцій продовжує позитивний рух – вироблено біля 300 тис. конструкцій. Черговим іспитом для галузі (як і для країни в цілому), було рішення НБУ про зміну офіційного курсу долара, завдяки такому рішенню ціни на комплектуючи, а відповідно на готові конструкції, зросли на 25%. Але, незважаючи на такий крок, галузь не пригальмувала, а продовжила зростати. Треба відмітити, що суттєвий внесок в зростання кількості замовлень становило відновлення об’єктів інфраструктури  та багатоповерхівок.

Що до роботи дилерів: невеличке опитування, яке проводив «Віконний Консалтинг» в липні 2022 року, показав такі результати: 

 

Як можна побачити з відповідей, ситуація досить напружена, хоча цього і слід було очікувати.

Також в кінці липня ми мали суттєве подорожчання скла на тлі газового шантажу країни-агресора.

 

Серпень 2022 року

 – знов маємо збільшення виробництва конструкцій, зроблено біля 330 тис. вікон та дверей. Відновлення інфраструктурних об’єктів, багатоповерхівок, приватного житла триває. Станом на початок літа відновилися 40% від обсягів житлового будівництва в Києві, понад 60% - на Одещині та до 90% - у західних областях. Знов посилилися логістичні проблеми, пов’язані з транспортуванням скла, великі черги на кордоні. Внесена пропозиція від Асоціації учасників ринку вікон та фасадів до Уряду щодо спрощеного проїзду митниці порожнього спецавтотранспорту для транспортування скла (джамбовозів). Забігаючи наперед, треба відзначити, що деякі зсуви по цьому питанню було зроблено на початку вересня- відкрито один з пунктів пропуску для порожніх вантажівок за спрощеною системою.

Опитування дилерів в серпні, в порівнянні з липнем показало незначні зміни, які відображають, наскільки їм важко працювати в умовах сьогодення

але дилер працює та підтримує економічний фронт країни. Що тішить, так це той факт, що не збільшилась кількість зачинених салонів.

Висновки:


Галузь працює та відновлюється. Кількість вироблених світлопрозорих конструкцій  зростає з місяця в місяць. 


Ризики:

 - логістична складова, пов’язана з постачанням скла та комплектуючих з Європи та інших країн

 - подальше дорожчання скла на тлі газового шантажу країни-агресора

-  збільшення собівартості  будматеріалів, та, як наслідок, нового будівництва 

- низький попит через відсутність заощаджень та зниження купівельної спроможності у громадян

- дилери відмічають, що  однією  з причин зниження попиту на заміну вікон є тимчасовий вимушений від’їзд з сім’ї дружин в інші країни, які завжди були «одним з драйверів» та спонукали чоловіків на заміну вікон

 

- прийняття з 1 вересня 2022 року нового ДБН В.2.6-31:2021 «Теплова ізоляція та енергоефективність будівель» , в якому збільшені значення приведеного опору теплопередачі огороджувальних конструкцій, в тому числі і світлопрозорих конструкцій, що, в свою чергу, збільшить їх вартість, хоча допомагає економії енергоресурсів. На думку більшості фахівців галузі, новий ДБН бажано було ввести в дію після закінчення військових дій. 


Попередній огляд роботи віконної галузі за перші три місяці війни можна подивитись за посиланням

 

«Віконний Консалтинг»  висловлює подяку всім, хто долучився та приймав участь в цьому огляді.