В Западной Европе прослеживается тренд, направленный на безопасность частных владений

Оконный консалтинг

Ru 27.06.22
Image Description

За даними, зібраними іноземними дослідницькими компаніями, у таких країнах, як Німеччина чи Австрія, зростають продажі протизламних вхідних дверей, вікон  та електронних систем безпеки.

    За інформацією науково-дослідного інституту Branchenradar, клас захисту від проникнення RC 3 став стандартом для квартирних вхідних дверей в Австрії . Їхня частка в продажах вже становить 59 відсотків. Можна навіть сказати, що двері класу RC 3 замінили двері класів RC1 і RC2, які донедавна були домінуючими. Що стосується дверей класу RC 4, то їх частка в продажах склала 10,5 відсотка у 2021 році. Цікаво, що на безкласові вхідні двері припадає лише 1 відсоток. продажів . У 2021 році доходи австрійських виробників вхідних дверей зросли на 9%. порівняно з 2020 роком, продажі досягли 82,2 млн євро.


 


фото: Porta     У Німеччині минулого року продажі захисних дверей класів RC 1 – RC 4 були на рівні попереднього сезону. У 2008-2015 рр. у наших західних сусідів неухильно зростала кількість квартирних крадіжок. Саме тоді столярні вироби  протизламних класів стали користуватися великою популярністю. За даними німецької поліції, за останні роки спостерігається зниження кількості квартирних крадіжок. За поточною кримінальною статистикою (на кінець 2021 року ми дізналися повні дані за 2020 рік), кількість таких подій склала майже  на 14 відсотків нижче, ніж роком раніше.


Останні дані німецької організації BHE Bundesverband Sicherheitstechnik (Федеральна асоціація технологій безпеки) показують, що ринок електронних систем безпеки в цій країні в 2021 році зріс на 4,5 відсотка. Таким чином, вартість реалізації продукції цієї категорії зросла до 4,9 млрд євро. Продажі систем пожежної сигналізації зросли на 4,1%. до майже 2,3 млрд євро. У минулому сезоні лідером зростання виявилися системи голосової сигналізації. Тут приріст був на рівні 14 відсотків. а вартість продажів досягла 130 мільйонів євро. Збутова вартість відео систем, свою чергу зросла на 7,7%. (вартість продажу – 700 млн євро). За словами представників організації BHE, багато інвесторів та керуючих компаній  модернізували свої системи  безпеки під час пандемії коронавірусу, а на зростання цього сегмента ринку також позитивно вплинули технічні огляди та якість обслуговування.

На бачення по питанню розвитку систем захисту в Україні "Віконний Консалтинг" запросив надати коментар пана Івана Богдана, генерального директора компанії "Winkhaus Ukraine"


 

 Генеральний директор  компанії "Winkhaus Ukraine"  Іван Богдан

      Український ринок приватного житла не може похвалитися позитивною динамікою у зменшенні кількості грабежів. На мою думку, головною причиною є несистемність підходів до концепції захисту. На відміну від ринків західної Європи, в Україні немає інституцій, котрі б системно акумулювали та аналізували інформацію з питань безпеки, виступали експертами та надавали фахові консультації. Як наслідок, український споживач перебуває у полоні стереотипів, обираючи не надто дієвий набір для захисту свого житла - сталеві двері та датчики сповіщення.

 

      Winkhaus вже багато років прикладає зусилля для розвитку в Україні європейської концепції комплексного захисту - проектування систем з високим класом енергоефективності та підвищеною стійкістю до механічного та електронного зламу. Ми працюємо над тим, щоб зорієнтувати віконну та дверну галузь на виробництво продуктів, здатних захистити не тільки від холоду, але і від грабіжника. 

 

      Опираючись на наш багаторічний досвід роботи на світових ринках, ми першими в Україні почали ліцензування віконних компаній на виготовлення світлопрозорих конструкцій класу RC2, а також інтеграцію професійних віконних та дверних датчиків в системи сигналізації. Для тіснішої колаборації віконної галузі та ринку охоронних послуг ми сертифікували в Україні німецькі датчики Winkhaus та запланували спільні навчальні семінари з Українською Поліцією Охорони.


Коментар від "Віконного Консалтингу": Дійсно, в Україні цьому питанню не дуже приділяється увага. І це стосується як вхідних дверей так і вікон. Чомусь вважається, що якщо встановлено вхідні металеві двері в квартиру чи будинок, то цього достатньо, хоча ці двері обладнані дешевими замками та циліндрами, які легко зламуються непрофесійними крадіями. Те ж саме відбувається і з вікнами, а це теж дуже вразливий за для зламу елемент будинку чи квартири. Звісно, при "досвіді" та маючи на озброєнні сучасні інструменти для зламу кваліфікований злодій відкриє все що завгодно, але комплекс захисту приміщення, який повинен включати в себе як механічні так і електронні засоби, зможе стримати крадія до того часу, коли приїде наряд поліції на спрацювання сигналізації, або примусить злодюжку відмовитися від першочергового наміру та пошукати "більш просту здобич". (статистика та способи проникнення крадіїв у приміщення у 2020 році)  

Матеріал підготовлено редакцією "Віконного Консалтингу"