Вторая жизнь демонтированных окон - европейский пример для Украины

Оконный консалтинг

Ru 22.06.22
Image Description

Непотрібні відходи вчора - сьогодні цінний матеріал, який можна використовувати повторно. За останні кілька років підхід до вживаних продуктів значно змінився. Це визначається екологією, а також економією – скорочення ресурсів і постійно зростаючи ціни на сировину. Це також стосується будівельних відходів та відходів, що утворюються під час будівництва чи ремонту будинку. Тож куди повертати старі вікна, коли ми вирішили їх замінити?

 

Викиньте використану пластикову пляшку в пластиковий контейнер, а макулатуру – у смітник для паперу – ці звички вже у нас в крові. Відокремлюючи відходи, ми дозволяємо їх переробляти, щоб вони могли бути перероблені, а не потрапляли на смітник. Що робити зі старими вікнами? Заміна таких виробів зазвичай проводиться раз на десяток або навіть кілька десятків років, з метою підвищення комфорту користування будівлею, зменшення тепловтрат та покращення естетики. Ця інвестиція утворює багато відходів, які, однак, можна переробити. Що ми повинні знати як інвестори, щоб дати старим вікнам шанс на «друге життя»? 

 

Що робити зі зношеними демонтованими вікнами?

 

        Після встановлення нового вікна ми можемо насолоджуватися теплом, тишею та зручністю його експлуатації. Що робити зі старою віконною столяркою? Якщо його експлуатаційні параметри дозволяють, його можна повторно використовувати в господарській будівлі, де вимоги до теплозахисту не такі високі, як у житловому будинку.  Зазвичай через десяток, а то й кілька десятків років експлуатації, вікна вже сильно зношені. Однак коли ми маємо справу з дерев’яними виробами, це може бути ... перевагою. В даний час популярні старі віконні профілі з дерева, їх використовують для створення, наприклад, дзеркал або рам для картин, часто навіть старіючи. Тож якщо у нас є такі вироби в розібраному вигляді, ми можемо перетворити їх на привабливу прикрасу дому. 

    Варіант поводження з використаними ПВХ, дерев’яними та алюмінієвими вікнами – передача їх у відповідний пункт збору відходів. Відповідно до положень законодавства цей обов’язок покладається на підприємство, яке здійснює демонтаж дерев’яної конструкції, а потім встановлює нові вікна. Віно має забрати у нас і потім доставити його в такий пункт будівельного сміття в кількості, що не перевищує кількості встановлених нових однотипних товарів. Тому краще всього визначитися з цим питанням на етапі покупки в салоні. 

 

Існують також спеціалізовані закупівлі віконної столярки з розбирання, де достатньо повідомити про бажання зібрати використану продукцію, надавши необхідну інформацію. Використовуючи цей тип рішень, якими користуються професійні компанії, ми впевнені, що продукція буде перероблятися з використанням новітніх технологій, піклуючись про природне середовище. 

 

Друге життя старих вікон

 

Процес демонтажу віконної конструкції – це фактично видобуток цінної сировини: скла, сталі, дерева, ПВХ або алюмінію. Переробка цих матеріалів дає ряд переваг: зменшення використання ресурсів, які, зрештою, вичерпуються, економія енергії та зменшення викидів в атмосферу, а також менше відходів на звалищах.  

 

Більш детально це можна проілюструвати на прикладі ПВХ, з якого в даний час виготовляють дуже популярні віконні профілі.     Термін служби ПВХ становить до 350 років, і його можна багаторазово переробляти без втрати функціональних властивостей, що робить його дуже хорошою сировиною для переробки. Замість того, щоб викласти на смітник, його можна повернути в обіг. Сучасні профілі, виготовлені з переробленого ПВХ, такі ж міцні та довговічні, як і з первинного матеріалу. Коли ми вибираємо виготовлені з них вікна, ми отримуємо високоякісний продукт, і в той же час виготовлений менш шкідливим для навколишнього середовища, а отже, і для нас самих – ми є частиною планети. 

 

Давайте подумаємо, скільки сировини ми викидаємо при будівництві та ремонті будинку чи квартири. На щастя, завдяки новим технологіям багато з них можна переробити, як і пластикові пляшки та макулатуру. Як інвестори, давайте докладемо всіх зусиль, щоб використані будівельні матеріали потрапили на своє місце, тобто на пункт збору чи переробки, а потім знову в будівлю у вигляді нового продукту. 

 

Ми вже знаємо, що можна зробити зі старою віконною столяркою. А як щодо сучасних вікон, які їх замінять? Варто подбати про те, щоб нові вікна відповідали всім вимогам в частині енергоефективності, безпеки та довгі роки доставляли радість своїм власникам.  Давайте будувати та оновлювати свідомо, на благо себе, планети та майбутніх поколінь. 


Коментар від "Віконного Консалтингу": Ось такий зараз тренд в Європі, та і в усіх розвинутих країнах світу. В умовах сьогодення, практично всі складові вікна в Україні можна оцінювати на вагу золота. Але повноцінного підприємства з переробки використаних ПВХ профілів в країні не існує. В більшості, відходи ПВХ профілів купують компанії, які виробляють підвіконня та підставочні (транспортувальні) профілі. Екструзії ПВХ профілів по технології рециклінгу ще в Україні немає. Не виключено, що після закінчення війни буде актуальним будівництво переробного підприємства (або декількох) враховуючи кількість вікон, які прийшли в непридатність після обстрілів та бомбардувань.