Постійно високі витрати на енергію, сировину та логістику можуть негативно вплинути на попит на плоске скло , змушуючи архітекторів і будівельників проектувати об’єкти з меншими скляними поверхнями. Про це повідомляє Freedonia у своєму звіті про цей сегмент ринку.


Проаналізувавши ситуацію в європейських країнах, включаючи Великобританію, Францію, Іспанію, Німеччину, Нідерланди, Швейцарію, Бельгію, Польщу та Італію, компанія дійшла наступних висновків.           

Зараз світовий попит на плоске скло становить 11,2 млрд м 2 . Однак у 2027 році він зросте до 14,3 млрд м 2 . Аналітики провели дослідження ринку та конкуренції в галузі. Також врахували участь найбільших компаній, в т.ч AGC, Guardian, NSG або Saint-Gobain.           

Очікується, що попит на листове скло зросте на 4,9 відсотка на рік, але більший приріст прогнозується для обробленого скла. Має бути 7,7 відсотка. на рік, що в 2027 році дасть 14,3 млрд м 2 . Однак очікується, що результати окремих галузевих сегментів будуть дуже різними.

На другому місці за часткою ринку буде автомобілебудування .  Найменші прибутки зафіксує архітектурне скло, що не означає, що вони не будуть зростати. 

Рушійною силою має стати розвиток ринку сонячної енергії.  

На цю ситуацію сильно вплинули заходи щодо покращення сталого розвитку та боротьби зі зміною клімату.  Уряди країн в усьому світі намагаються підтримувати та стимулювати розвиток промисловості. Однак, як відзначають аналітики, поки частка прозорого віконного скла, яке може генерувати сонячну енергію, буде незначною. Ця ситуація зміниться не скоро, оскільки все ще висока собівартість виробництва істотно впливає на обсяг попиту.