Koch Industries : Ось чому ми не зупиняємо роботу своїх російських заводів  з виготовлення скла

        

            

                        

Два тижні тому президент і головний виконавчий директор Koch Industries Дейв Робертсон піддався критиці з боку низки провідних ЗМІ за те, що компанія не закриває свої дві  флоат-лінії Guardian Glass в Росії . Робертсон сказав: «Хоча бізнес Guardian в Росії є дуже маленькою частиною компанії, ми не підемо від наших співробітників там і не передамо ці виробничі потужності російському уряду, щоб він міг працювати та отримувати від них вигоду… наші співробітники там піддаються більшому ризику ». 

         

З тих пір Робертсон опублікував ще одну заяву у відповідь на висвітлення в ЗМІ, в якій звернувся до «деталей, які більшість ЗМІ залишили по за увагою, але вони важливі для вас».

         

У заяві йдеться: «Щоб бути зрозумілим, Koch Industries  засуджує огидні дії російського уряду в Україні, і незабаром після того, як дізнався про вторгнення, Guardian призупинив усі нові капітальні інвестиції в Росії».

         

Далі Робертсон пояснює, чому Guardian продовжує експлуатувати ці скляні підприємства. «Здоров’я, безпека та благополуччя всіх співробітників компанії Koch є нашим головним пріоритетом… залишення заводів Guardian в Росії піддасть наших співробітників більшому ризику та принесе більше шкоди, ніж користі. Це вірно з кількох причин.

         

«Російські чиновники погрожували покарати місцевих працівників закритих виробничих підприємств. Зокрема, Генеральна прокуратура Москви попередила іноземні компанії, що припинення їх діяльності може призвести до кримінального переслідування місцевих працівників, у тому числі до семи років позбавлення волі. Перший віце-прем'єр Росії Андрій Бєлоусов публічно виступив з такою ж погрозою іноземним компаніям, які розглядають можливість виходу з країни. Ми дуже серйозно ставимося до цих погроз – і нашої відданості нашим співробітникам.  

         

«Російський уряд також заявив, що він захопить і продовжить експлуатацію виробничих потужностей, які покинуті або закриті. Важливо відзначити, що  заводи з виробництва скла не можуть бути просто закриті, оскільки це печі, які зазвичай працюють безперервно більше 20 років, перш ніж їх знести та перебудувати. Вони не вмикаються і не вимикаються, як вимикач світла».

         

Він продовжує: «Якщо Guardian відмовиться від цих скляних заводів, це дасть повний контроль над активами російському уряду, який, на нашу думку, забезпечить їх роботу та отримає 100% фінансової вигоди.

         

«Нарешті, всупереч хибним твердженням, операції Guardian не допомагають російським військовим зусиллям. Жодне зі скла, виробленого на підприємствах в Росії, не призначене для військового використання. Вісімдесят відсотків скла, виробленого на цих підприємствах, припадає на житлові приміщення, а решта – на офісні та комерційні будівлі.

         

«Це надзвичайно нестабільна та невизначена ситуація, в якій ми продовжуватимемо приймати рішення, які, на нашу думку, не завдадуть шкоди нашим працівникам чи Україні. Це включає дотримання всіх застосовних санкцій, законів і нормативних актів. Ми будемо уважно стежити за ситуацією та змінювати наші рішення відповідно до обставин. Ми, безумовно, розуміємо, що інші прийматимуть рішення, які відповідають їхнім конкретним ситуаціям».

Підготовлено редакцією "Віконного консалтингу" за матеріалами порталу USGlassmag