Які вибрати вікна: алюмінієві або ПВХ ? Які з них краще? Пропонуємо розібратися та знайти відмінності між цими двома популярними типами вікон.

Багато людей перед купівлею вікон задаються питанням про вибір між ПВХ та алюмінієвими вікнами. Однак остаточне рішення залежить від багатьох факторів, які впливають - призначення будівлі, її розміри,  місце розташування ну і звісно запланований бюджет.

 

Алюмінієві вікна

Вікна з алюмінієвих систем – це довговічне та стійке до погодних умов рішення. Алюміній є відносно легким та жорстким матеріалом, тому він все частіше використовується в сучасному будівництві.Алюмінієві вікна характеризуються високою несучою здатністю, функціональністю, довговічністю  та простотою обслуговування, тому вони ідеально підходять для будівель, які вимагають підвищених стандартів міцності, таких як громадські будівлі, готелі чи офісні будівлі. Але алюмінієві профілі також все частіше використовуються і в житловому будівництві. Завдяки своїм характеристикам вони добре працюють, особливо у випадку  скління віконного прорізу великої площі на відносно тонких профілях. Звісно, не кожний виробник зможе запропонувати всі широкі можливості алюмінієвих систем. Багато залежить від парка обладнання виробництва, компетенції та досвіду персоналу, використовуваного профілю, скла і фурнітури. Наприклад, виробники, які використовують у своїх виробах  фурнітуру компанії SIEGENIA, мають можливість запропонувати ринку конструкції зі стулками великого розміру і вагою до 300 кг.

 

До недавнього часу вагомим аргументом проти алюмінієвих профілів також був високий коефіцієнт теплопередачі, що означало великі втрати енергії. Завдяки сучасним технологіям цю проблему вдалося значно зменшити. Розширені зони термоізоляції (термомости) дозволяють отримати параметри, які дозволяють установку алюмінієвих вікон вже навіть у пасивних будинках.

Не менш значні зміни зазнали і колірну пропозицію. Алюмінієві вікна тепер  можна пофарбувати в будь-який колір, включаючи фактурне покриття або  покриття під деревину.

 

Як бачите, алюмінієві вікна мають масу переваг, але, на жаль, є і недоліки. Найбільший показник порівняно з ПВХ вікнами –  це ціна. Вона може бути вдвічі вищою, ніж у випадку   рішень з ПВХ профілю. Алюміній також холодний на дотик, що для деяких може бути проблемою. 


 

 

Вікна ПВХ

Вікна з ПВХ-систем на даний момент є найпопулярнішим рішенням на ринку. Цьому сприяють два вагомих аргументів - теплоізоляційні параметри і  ціна, яка значно нижча, ніж у випадку з алюмінієм. Правильно встановлене ПВХ вікно має хорошу тепло- і звукоізоляцію. Також важлива відповідна віконна фурнітура, яка забезпечить безперебійну експлуатацію вікон у довгостроковій перспективі. За рахунок популярності системи, як правило для ПВХ-систем виробники пропонують більш варіантів опцій та функціоналу .ПВХ - матеріали стійкі до негативного впливу погодних умов, грибків або комах. На сьогоднішній день виробники пропонують вибір кольору самого профілю та широку палітру ламінації на будь який смак. 

 

 

Вікна ПВХ чи алюмінієві – які вибрати?

Вікна з ПВХ-профілю є дешевшою і, водночас, якісною альтернативою більш елітним алюмінієвим вікнам. Вони ідеально підходять для сучасного будівництва, забезпечуючи відповідні експлуатаційні параметри та класичний зовнішній вигляд цілого. Їх встановлення рекомендується, якщо ми хочемо отримати найкращі теплоізоляційні властивості. Завдяки широкій колірній гамі вони підійдуть до будь-якого будинку.

 

Алюмінієві системи використовувалися в основному в фасадному, промисловому та комунальному будівництві. Однак сьогодні вони є хорошою альтернативою ПВХ вікнам. Вони чудово виглядають і можуть використовуватися для отримання великогабаритного скління різноманітних, часто незвичайних форм. Конструкція стійка і неймовірно довговічна. Існують також варіанти для пожежестійких вимог. Завдяки теплим наповнювачам він також підходить для енергозберігаючих або пасивних будинків.

 

І в любому випадку, на якому би Ви рішенні не зупинилися - ПВХ або алюмінієві вікна – широкий вибір рішень Siegenia  допоможе вирішити багато поставлених задач та надихне комфортне життя у Вашу оселю.