Шум, який нас оточує, знижує комфорт життя. Щоб квартира була оптимально ізольованою від шуму, варто подумати про звукоізоляцію вікон. Тиха і спокійна атмосфера вашої домівки є запорукою відпочинку та розслаблення.


 Існує декілька ефективних методів, які дозволяють зробити тишу в квартирі  чи будинку. Робимо підказку, як отримати правильну звукоізоляцію!

 

Звукоізоляція вікна з вулиці - чи воно того варто?

      Хоча кажуть, що вам потрібен шум, щоб почути тишу, у довгостроковій перспективі шумне середовище може призвести до погіршення самопочуття. Звичайний вуличний шум не зашкодить нашому слуху, але може мати багато інших негативних наслідків. Тривале перебування в такому середовищі є запорукою дратівливості, проблем із самопочуттям, втоми, проблем зі сном.


 


       Щоб уникнути цих негативних наслідків, варто подумати про те, як звукоізолювати приміщення. Адже тут можуть виникнути витоки, наприклад через старіння ущільнювачів вікон, неправильне регулювання фурнітури на стулках, викривлення, некоректне складання та навіть розтріскування скла чи штукатурки. 

 

Як боротися з шумом з вулиці?

     Вас турбує надто шумне оточення? Щоб визначити рівень шуму у вашому домі, достатньо скористатися шумоміром. Цей чутливий пристрій покаже, якому типу шуму ви піддаєтеся щодня і надасть точну інформацію, чи шкідливий він для вас. Якщо ви задалися питанням, як боротися з шумом з вулиці - у нас є декілька порад. Завдяки їм ваш інтер'єр забезпечить повноцінний комфорт, навіть коли за вікном жвавий рух, машини сигналять один одному, а з усіх боків постійно проїжджають трамваї та вантажівки.

 

Віконниці. 

     Вони виглядають красиво і при цьому значно створюють атмосферу спокою у  приміщенні. Ми говоримо про звукоізоляційні  віконниці (ставні), які доступні, наприклад, у вигляді рухомих ламелей. Тому такі жалюзі не повинні повністю затемнювати приміщення. У нас зазвичай використовують віконниці ззовні приміщення.

 

Вікна з  шумоізоляційною плівкою

    Шумоізоляційна плівка ПВБ– ще один спосіб ефективної звукоізоляції вікна. Захищене таким чином скло має оптимальні акустичні параметри. Завдяки додатковому захисту в приміщенні панує тиша, що значно підвищує комфорт мешканців.

 

Шумоізоляція пластикових вікон з додатковими ущільнювачами

    Іноді одного чи двох системних ущільнювачів недостатньо для повної звукоізоляції  вікон. Тому в деяких випадках рекомендується встановити додатковий елемент. Такий вид гумових ущільнювачів відмінно прилягає до віконної рами, гасить звуки і не дозволяє теплу виходити назовні.

 

Нова віконна конструкція

    Іноді звукоізоляція пластикових або дерев'яних вікон - через їх дефекти та вік - вже неможлива. Заміна віконних рам є рішенням, яке рекомендується, коли ви хочете зосередитися на енергозберігаючих та естетичних рішеннях. При виборі нових вікон звертайте увагу на виробника вікон, матеріалів, які він використовує і звісно на віконну фурнітуру. Це теж важливий момент, на який краще звертати увагу при замовленні. 

 

Інвестиції в шумоізоляцію

     Використання сучасних вікон з шумоізоляцією, безумовно, трохи радикальніший крок. Ці вікна забезпечують оптимальну звукоізоляцію. Такий вид продукції краще вибирати під наглядом фахівця, який підкаже, які склопакети використовувати у вікнах і який коефіцієнт Rw (захисту від  шуму) дозволить цього досягти. Іншими словами: наскільки вікно зменшить рівень зовнішнього шуму.

 

 

Звукоізоляція вікон - на які параметри варто звернути увагу?

    Однак, якщо ви готуєтеся до заміни вікон, варто пам'ятати про найважливіші параметри, які відповідають за правильну звукоізоляцію вікон. 

Найважливішим із цих параметрів є Rw – це коефіцієнт, що оцінює захист від шумів побутового походження. У нашому випадку перегородкою цього шуму буде вікно, а шумом - звуки, що доносяться з вулиці. Сам шум вимірюється у децибелах (дБ).

Варто пам'ятати, що чим вище індекс Rw, тим краще звукоізоляція вікон. Наприклад, стандартні вікна та вентиляційні отвори для них мають коефіцієнт приблизно 30 дБ. Цікавим прикладом є звукопоглинаючі провітрювачі SIEGENIA AERO, які  були створені, щоб забезпечити свіже та очищене повітря найкращої якості в повній тиші. Компанія SIEGENIA , відповідно до своєї стратегії комфортного простору 360°, враховує аспект постійного розвитку та здорового способу життя. Компанія пропонує багато рішень, але в рамках цієї статті розглянемо декілька найбільш поширених.

AEROVITAL ambience - це ідеальне рішення для того, щоб насолоджуватися свіжим повітрям найвищої якості в абсолютно спокійній обстановці. За допомогою шумоізоляції та «розумних» функцій провітрювач забезпечує повний контроль за подачею фільтрованого повітря в приміщення. Завдяки цьому клімат у приміщенні стає здоровішим і ви заощаджуєте енергію, оскільки настінний провітрювач повертає з відпрацьованого повітря понад 85 % тепла. 

    AEROTUBE провітрювач, де усі функціональні елементи розташовані у трубі. Це надає дизайну корпусу лаконічності, але не знижує ефективність: прилад гарантує контрольоване провітрювання залежно від потреби на високому рівні комфорту. У виконанні SMART можна об'єднати прилади в мережу та керувати ними через програму SIEGENIA Comfort з мобільного пристрою. Ідеальне рішення для будь-якого приміщення як під час будівництва нового будинку, так і при капітальному ремонті.  

     Фасадний вентиляційний прилад AEROMAT VT може прийти на допомогу, коли ми стикаємося із технічно складними проектами, де потрібна високоефективна система провітрювання, яка легко та гармонійно вбудовується у будь-який об'єкт за рахунок того, що сам провітрювач приховується чи під  підвіконням чи виглядає, як стильний  додаток до вікна. 


 

 

     Сучасні прилади провітрювання  надають широкі можливості забезпечення індивідуального та здоровішого способу життя. За допомогою комфортних систем SIEGENIA можна завжди  тримати під контролем у зоні досяжності та в інтелектуальному режимі параметри, що визначають домашній затишок та здорову атмосферу мешканців.